O mnie

Karolina Jurga

Jestem psychologiem z doświadczeniem neuropsychologicznym, w trakcie szkolenia z psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej. Kończę także specjalizację z neuropsychologii w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Członkini Polskiego Towarzystwa Alzheimerowskiego.

Odbyłam staże kliniczne w warszawskich klinikach m.in. na oddziałach neurologii, onkologii, psychiatrii, neurochirurgii. Zrealizowałam liczne kursy, szkolenia prowadzone przez cenionych neuropsychologów.

Od 2006 roku prowadzę terapię osób żyjących z demencją a także wspieram rodziny opiekujące się osobami chorymi. Setki spotkań z chorymi, rozmowy z opiekunami, prowadzone badania neuropsychologiczne dały mi ogrom doświadczenia i wiedzy. Zaczęłam skupiać się na diagnostyce i prowadzeniu kursów dla opiekunów, jak rozmawiać z osobą cierpiącą z powodu demencji? Czym jest choroba Alzheimera? Co robić, by spowolnić postęp choroby i złagodzić objawy? Aż w końcu jak zadbać o siebie, by samemu nie stać się pacjentem?

Przeszłam certyfikację trenerską SCI (Swedish Care International) prowadzoną zgodnie z wytycznymi i standardami fundacji Stiftelsen Silviahemmet, założonej przez Jej Wysokość Królową Szwecji Sylwię, opierającą się o filozofię opieki paliatywnej.

Spotkanie z JW Królową Szwecji Sylwią. źródło str. Medicover. PAP/Jakub Kamiñski

 

W 2015 roku zrealizowałam projekt społeczny DBAJ O PAMIĘĆ dotyczący profilaktyki zaburzeń pamięci i wczesnego diagnozowania demencji. Jego owocem była publikacja o tym samym tytule „Dbaj o pamięć”. Realizując projekt zobaczyłam ogromną potrzebę działań społecznych mówiących o objawach choroby Alzheimera, aktywizujących pacjentów i wspierających rodziny.

 W 2016 roku stworzyłam film edukacyjny ZROZUMIEĆ ALZHEIMERA, który pozwala spojrzeć na świat oczyma osoby chorej na Alzheimera. Zaprojektowałam specjalne gogle, dzięki którym opiekunowie mogli doświadczyć codziennych trudności, z jakimi zmagają się osoby żyjące z demencją. W ramach tego projektu napisałam poradnik Zrozumieć Alzheimera omawiający problematykę choroby.
      

Pragnę podzielić się tym, czego nauczyły mnie osoby cierpiące z powodu demencji i ich rodziny. W tym blogu chcę skupić się na codzienności osób chorych i wskazówkach dla opiekunów jak tą codzienność przeżywać. Chcę to robić z Miłością 

Prywatnie, szczęśliwa mama Oliwii, z którą każdego dnia z wdzięcznością zachwyca się pięknem tego świata mając ufność w Bogu. Pasjonatka tańca, muzyki, podróży.

Pamiętaj, nie jesteś sam!