Książka „Idealny opiekun nie istnieje”

Szukasz książki, która pomoże ci zrozumieć zachowania osoby chorej i pokaże, jak w tym wszystkim nie zwariować?

Przeczytałam kilkadziesiąt poradników i ciągle nie mogłam spotkać takiego, który mówiłby o tym, JAK ODNALEŹĆ SIĘ W TYM JAK JEST, ZAMIAST TEGO JAK POWINNO BYĆ.

Szukałam książki mówiącej „Hej, te wszystkie skrajne emocje, które przeżywasz i straszne myśli, które przychodzą ci do głowy są normalne i nie oznaczają, że jesteś złym człowiekiem.” Kto opiekuje się osobą  z demencją wie, o czym piszę…

„Idealny opiekun nie istnieje” to poradnik inny niż wszystkie

Uwaga! Książka aktualnie jest w procesie wydawniczym. Trwa przedsprzedaż. Premiera z początkiem listopada 2020.

Od kilkunastu lat codziennie spotykam się z osobami chorymi i ich opiekunami pomagając im zrozumieć świat osoby chorej, wspierając terapeutycznie, dzieląc się miłością a przede wszystkim uświadamiając, że są DOBRYMI LUDŹMI.

Wierzę, że książka ta może wnieść dużo dobra w Twoją codzienność!

Życie nierzadko nieoczekiwanie stawia w roli opiekuna.

Nikt nie przygotowuje nas wcześniej do tego zadania. Pojawia się wiele pytań, wiele wątpliwości czy sobie poradzę? Gdzie szukać pomocy? Jak to będzie? Ile to będzie trwało? Wciąż jednak pozostaje nadzieja. Nadzieja, że to tylko tymczasowa sytuacja. Jednak problemy pojawiają się wciąż i wciąż. Dobrych dni jest coraz mniej. Często prowadzi to do niepokoju, frustracji, niekontrolowanej złości, bezradności, permanentnego poczucia winy, na każdym etapie choroby wywołanych czymś innym.

„Czy dobrze robię? Czy to mu nie zaszkodzi?”

„Mam już dosyć tych setek pytań, czasem nie wytrzymuję i na nią wrzasnę, potem mam straszne wyrzuty sumienia”

„Moja żona zachowuje się strasznie samolubnie – robię dla niej wszystko a ona nawet nie okaże wdzięczności – czasem jej to powiem i później żałuję tego”

„Coraz częściej mam myśli, żeby trzasnąć drzwiami i już nigdy więcej do niej nie wrócić… potem zadręczam się wyrzutami bo przecież to moja mama, nie powinnam tak myśleć. To nie jej wina. Jestem złą córką.”

Jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie Jak być idealnym opiekunem? Jak nie przeżywać takich uczuć? Jak wymazać z głowy straszne myśli o swoim bliskim? to niestety nie znajdziesz ich w tej książce. Ta książka odpowiada jednak na jedno, znacznie ważniejsze pytanie: Czy istnieje sposób, by dawać osobie chorej miłość, spokój, wsparcie i przy tym samemu nie zwariować? Zdecydowanie tak!

„Idealny opiekun nie istnieje” to opis moich doświadczeń i wyciągniętych z nich wniosków wspartych przeżyciami setek opiekunów, z którymi miałam kontakt w trakcie mojej dotychczasowej pracy. Pisząc tą książkę miałam jeden cel – stworzyć pozycję dla opiekunów, którzy pomimo zmęczenia i braku czasu będą chcieli po nią sięgnąć nie raz ale dwa, trzy, cztery…. by była źródłem zrozumienia, nadziei, podnoszenia na duchu, na każdym etapie choroby swojego bliskiego.

Jeśli zaufasz mi już dziś i kupisz książkę w przedsprzedaży otrzymasz przesyłkę w cenie.

Cena książki to 49 zł