Przedstawiam Ci Wskazówki, Dzięki Którym Łatwiej Będzie Ci

Rozmawiać Z Osobą Chorą Z Demencją 

W powyższym filmie:

 • Poznasz odpowiednie i skuteczne metody rozmowy z osobą chorą,
 • Znajdziesz rozwiązanie na męczące Cię kwestie: agresja u osoby chorej, upór, brak zrozumienia, milczenie, wrogość…
 • Usłyszysz porady i podejście eksperta z ponad 14-letnim doświadczeniem, który pomógł setkom rodzin,
 • Masz dostęp do wiedzy zebranej przez lata, która pomoże Ci na co dzień w opiece.

Czy chcesz:

 • Zrozumieć osobę, którą się opiekujesz?
 • Nie mówić do siebie więcej „Jestem okropnym człowiekiem…”, kiedy osoba chora Cię zezłości?
 • Przezwyciężyć upór, zniechęcenie, bierność i agresywne zachowanie u osoby chorej?
 • Poznać metody, z których korzystam i uczę innych z bardzo dobrymi rezultatami?

 

Ta książka pomoże Ci zrozumieć zachowania osoby z demencją

i pokaże, jak w tym wszystkim nie zwariować

„Idealny opiekun nie istnieje” to książka pierwszej w Polsce psycholog, która posiada certyfikat instruktora „Opieka w demencji w oparciu o filozofię opieki Silviahemmet” Fundacji założonej przez Jej Wysokość Królową Szwecji Sylwię. To zbiór ponad 14-letnich doświadczeń autorki wzbogaconych przeżyciami setek opiekunów i osób z demencją, z którymi miała kontakt w trakcie dotychczasowej pracy.

Patronat nad książką:

Książka, to przede wszystkim przewodnik, który dzięki swojej unikatowej strukturze, która daje wrażenie prowadzenia krok po kroku, prawdziwym historiom i konkretnym zadaniom umożliwi Ci:

 • Lepsze poznanie i zrozumienie nowej sytuacji, żeby umieć w niej funkcjonować,
 • Lepsze poznanie i zrozumienie reakcji bliskiego, żeby móc mu pomóc,
 • Lepsze poznanie i zrozumienie swoich emocji i reakcji, żeby wzmocnić siebie.

Cena książki 49zł

 

Dodaje wiedzy, siły, otuchy

 • Książka wnosi siłę, nadzieję, wiedzę i wachlarz sprawdzonych sposobów działania na różnych etapach choroby Alzheimera i innych postaci demencji, by pomóc to wszystko opanować.
 • Dzięki swojej formie prowadzi Czytelnika krok po kroku. Wyróżnienia, podkreślenia, znaczniki ułatwiają odbiór nie zawsze łatwych treści. Można czytać ją na wyrywki, hasłowo – tu pięć stron, tam pięć stron i zawsze znaleźć można pomocne treści.
 • Książka napisana szczególnie dla tych, którzy gubią czasem nadzieję w opiece, miewają wątpliwości czy dobrze robią, czują ciężar poczucia winy w związku ze skrajnymi emocjami i myślami, które mają, a których się wstydzą i nigdy wcześniej nie posądziliby siebie o nie.
 • Pokazuje jak docierać do świata osoby chorej i jak się po nim poruszać.

 

Książka pomogła już wielu i cieszy się bardzo przyjaznym odbiorem!

Życie często nieoczekiwanie stawia w roli opiekuna

Nikt nie przygotowuje nas wcześniej do tego zadania. Pojawia się wiele pytań i wątpliwości: Czy sobie poradzę? Gdzie szukać pomocy? Jak to będzie? Ile to będzie trwało? Wciąż jednak pozostaje nadzieja. Nadzieja, że to tylko tymczasowa sytuacja. Jednak problemy pojawiają się wciąż i wciąż. Dobrych dni jest coraz mniej. Często prowadzi to do niepokoju, frustracji, niekontrolowanej złości, bezradności, permanentnego poczucia winy, na każdym etapie choroby wywołanych czymś innym.

 • „Czy dobrze robię? Czy to mu nie zaszkodzi?”
 • Mam już dosyć tych setek pytań, czasem nie wytrzymuję i na nią wrzasnę, potem mam straszne wyrzuty sumienia”
 • „Moja żona zachowuje się strasznie samolubnie – robię dla niej wszystko a ona nawet nie okaże wdzięczności – czasem jej to powiem  i później żałuję tego”
 • Coraz częściej mam myśli, żeby trzasnąć drzwiami i już nigdy więcej do niej nie wrócić… potem zadręczam się wyrzutami bo przecież to moja mama, nie powinnam tak myśleć. To nie jej wina. Jestem złą córką.”
 • Nie dość dobrze opiekuję się swoim bliskim”
 • „Ciągle mam do siebie o coś pretensje
 • Jestem niewdzięcznym dzieckiem skoro to nie ja opiekuję się mamą/tatą”

Bez względu na to czy bezpośrednio opiekujesz się osobą chorą czy nie, chcę abyś usłyszał to już teraz: TY TEŻ JESTEŚ WAŻNY I TO CO ROBISZ JEST WAŻNE!

 

O autorce

Karolina Jurga

Z wykształcenia psycholog, psychoterapeuta CBT, neuropsycholog.

Od 2006 roku każdego dnia szuka klucza do świata osób z demencją, którym towarzyszy. Otworzyła setki drzwi, przez które została zaproszona do dalszego odkrywania osoby – tego kim była przed diagnozą oraz kim jest w chorobie.  Każdego dnia podejmuje nowe wyzwanie. Kilkanaście lat misji.

Prowadzi terapię osób żyjących z demencją a także wspiera rodziny opiekujące się osobami chorymi. Setki spotkań z osobami chorymi, tysiące godzin rozmów z opiekunami, prowadzone badania neuropsychologiczne dały jej ogrom doświadczenia i wiedzy.

Bez osobistego spotkania z osobą z demencją, w różnych sytuacjach trudno jest mówić o tej chorobie i rozumieć świat osób chorych, a tym samym dawać wsparcie rodzinom i osobom bezpośrednio zaangażowanym w opiekę. Dlatego też pracowała w różnych miejscach: w Domu Dziennego Pobytu, w Domu opieki, w domu osoby chorej, w swoim gabinecie. 

Twórczyni pionierskiego eksperymentu „Zrozumieć Alzheimera”, do którego zaprojektowała specjalne gogle pozwalające doświadczyć utrudnień, z jakimi może zmagać się osoba chora.

Jako pierwsza psycholog w Polsce posiada certyfikat instruktora „Opieka w demencji w oparciu o filozofię opieki Silviahemmet” Fundacji założonej przez Jej Wysokość Królową Szwecji Sylwię (z którą spotkała się osobiście).

Gość w licznych programach telewizyjnych i radiowych. Od 2019 roku dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem również na blogu poznajdemencje.pl i kanale YouTube Poznaj demencję. Przede wszystkim praktyk, pasjonatka swojej pracy. 

Cena książki 49zł

 

DANE TECHNICZNE

Liczba stron: 318

Oprawa: MIĘKKA ZE SKRZYDEŁKAMI
Wydawca: KAROLINA JURGA – POZNAJ DEMENCJE
Ilustracje: Ilona Zając

Patronat nad książką:

Jeśli potrzebujesz zadać pytanie lub przesłać inną wiadomość poniżej znajdziesz formularz kontaktowy