21 sierpnia Światowy Dzień Optymisty

Bycie optymistą z pewnością ułatwia codzienne funkcjonowanie. Dostrzeganie pozytywnych stron danej sytuacji, widzenie najpierw dobrego, dostrzeganie szans nawet w trudnych doświadczeniach, nie ma nic wspólnego z naiwnością i myśleniem „Będzie dobrze”. Dlaczego tak piszę, skoro powiedzenie sobie „Będzie dobrze” to pozytywne myślenie? Przede wszystkim dlatego, że my nie wiemy jak bedzie(!) i takie myślenie jest pewnym zakłamaniem rzeczywistości. Inaczej rzecz się ma kiedy powiemy „Bez względu na to jak będzie, nie poddam się”, „Nie wiem jak będzie ale będę szukać w tym dobrych stron”.

Szczególnie w trkacie opieki nad osobą cierpiącą z powodu demencji pozytywme nastawienie ułatwia funkcjonowanie, dodaje sił, a raczej powoduje, że wolniej je tracimy(!) Pomaga złapać oddech, dodaje dystansu a nawet humoru pomimo nierzadko łez.

Zastanawiasz się, czy optymizmu można się nauczyć? Mam dla Ciebie dobrą wiadomość! MOŻNA! A może chciałbyś upewnić się czy jesteś na dobrej drodze? W poniższym artykule opisałam konkretne wskazówki, co zrobić! Po przeczytaniu, daj znać w komentarzu, jak efekty 🙂

Czy optymizmu można się nauczyć?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *