WSKAZÓWKI I ĆWICZENIA WSPIERAJĄCE PAMIĘĆ-pdf

W 2020 roku wraz z Fundacją Projekt Starsi realizowałam projekt „Pamięć Zadbana” w ramach, którego prowadziłam wykłady dotyczące pamięci, treningi pamięci i indywidualne przesiewowe badania pamięci.

Wiele osób zadaje mi pytanie „Co robić, aby wspierać pamięć”, „Gdzie się zgłosić, kiedy zauważę niepokojące sygnały związane z zapominaniem?”, „Czy każde zapominanie, to już Alzheimer?”, „Kiedy udać się do lekarza i do jakiego?”, „Jaka jest różnica między Alzheimerem a demencją?”. To naturalne, że wraz z wydłużającym się życiem, chcemy najdłużej pozostać sprawni intelektualnie i wiedzieć, co może pomóc jak najdłużej utrzymać sprawność umysłową. W niniejszej publikacji starałam się w praktyczny sposób odpowiedzieć na pytania, które najczęściej słyszę podczas spotkań z osobami starszymi i rozwiać wątpliwości. Chciałam także zainspirować do co dziennego treningu pamięci poprzez opisanie przykładowych ćwiczeń.

Opisane w publikacji wskazówki jak i ćwiczenia można wykorzystać do aktywizacji osoby z demencją. Z pewnością niektóre ćwiczenia będą wymagały modyfikacji w zależności od zaawansowania procesu otępiennego. Niech służą inspiracji.

Publikacja w formacie pdf. do pobrania TUTAJ.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *