21.09 ŚWIATOWY DZIEŃ CHOROBY ALZHEIMERA

Dziś Światowy Dzień Choroby Alzheimera 🧠 Z tej właśnie okazji pragnę PODZIĘKOWAĆ Tobie – Drogi Opiekunie – za to, że JESTEŚ!
🌷 Za to, że każdego dnia zmagasz się ze swoimi myślami „Chcę zamknąć się w kokonie, by nikt mnie nie znalazł” albo „Rzucić to w cholerę i już nie wrócić”, jednak NIE DAJESZ IM WYGRAĆ.
🌷 Za to, że każdego dnia kierujesz się MIŁOŚCIĄ (do chorego bliskiego i DO SIEBIE RÓWNIEŻ) pomimo setek pytań i dylematów: „Czy dobrze robię?”, „A może powinienem inaczej?” „A może to jeszcze nie czas?”.
🌷 Za to, że każdego dnia poznajesz siebie na nowo w różnych sytuacjach i nie tracisz wiary, NADAL JESTEŚ. (Nawet jeśli nie wszystko poszło tak, jak chciałaś/-eś; nawet jeśli w życie wszedł jakiś czarny scenariusz; nawet jeśli, ktoś lub coś Cię nieprzyjemnie zaskoczyło albo Ty sam siebie…) NADAL JESTEŚ DOBRYM CZŁOWIEKIEM i TO CO ROBISZ JEST WAŻNE!
🙏 Kiedy słowa: „Dasz sobie z tym radę”, „Po prostu musisz przez to przejść”, „Bądź silna/-y”, zamiast dodawać Ci sił, demotywują Cię, to znaczy, że potrzebujesz teraz usłyszeć coś innego.
Co❓
✅ „Nie musisz być silna/-y”,
✅ „Nie musisz wszystkiemu podołać sam/-a”,
✅ „Odpuść!”,
✅ „Pozwól sobie na chwilę słabości”.
🌷 „Kiedy powiesz „tak” temu, co życie przynosi, kiedy zaakceptujesz tę chwilę taką, jaka jest, poczujesz w sobie rodzaj przestrzeni, gdzie panuje głęboki spokój.” – Eckhart Tolle 🌷
👉 Bądź wystarczająco silny, by wytrwać i bądź wystarczająco SILNY, BY UMIEĆ ODPUŚCIĆ ❣️

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *