Darmowy warsztat

Chcesz zobaczyć świat oczami osoby chorej na Alzheimera? „Wejść w buty” osoby cierpiącej z powodu demencji? Chcesz bardziej zrozumieć swojego bliskiego? Poznać przyczynę (nie)typowych zachowań? Dowiedzieć się co robić, czego unikać w obliczu choroby?

Innowacyjne podejście do tematu demencji wykorzystujące specjalnie stworzone gogle pozwalające stawić czoła wyzwaniom, jakie ludzie z demencją doświadczają w codziennym życiu.

Spotkanie „Zobaczyć świat oczami osoby chorej na Alzheimera”

Ten wciągający warsztat pozwala uczestnikom zobaczyć świat oczami osoby żyjącej z demencją wykorzystując specjalnie opracowane do tego gogle, a także aktywizując doświadczenia zmysłowe. Warsztaty zwiększą Twoją wiedzę na temat demencji i jednocześnie odkryją nowe podejście wspierające osobę z demencją.

Wspomniane gogle powstały po wielokrotnych konsultacjach z opiekunami osób cierpiących z powodu choroby Alzheimera, z samymi chorymi na wczesnym etapie choroby, a także specjalistami z dziedziny demencji. Uczenie się poprzez doświadczenie mające na celu zwiększenie empatii.

Ten warsztat umożliwia uczestnikom poznanie przyjaznych i wrogich elementów świata osoby żyjącej z demencją poprzez doświadczenie poruszania się po środowisku domowym w taki sam sposób jak doświadcza tego osoba żyjąca z demencją.

Dzięki spotkaniu:

  • Dowiesz się więcej o procesie chorobowym.
  • Będziesz lepiej rozumieć, co to znaczy żyć z demencją.
  • Dowiesz się jak reagować i czego nie robić, kiedy pojawią się zaburzenia zachowania.
  • Dowiesz się jakie znaczenie ma środowisko, w którym żyje osoba z demencją i jak o nie zadbać.

Dla kogo?

Ten 2 godzinny warsztat jest odpowiedni dla zawodowych opiekunów pracujących z chorymi z demencją, dla opiekunów rodzinnych i dla wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat demencji.

Jeśli jesteś zainteresowany udziałem, wyślę Ci więcej szczegółowych informacji, napisz!  karolina.jurga@gmail.com